11 Mayıs 2012 Cuma

Jacob Collins


Jacob Collins (1964) New York,ta çalışan Amerikalı bir gerçekçi ressam. O, çağdaş klasik sanat canlanmalarının önde gelen isimlerinden. O, "Water Street" Atölyesi, ile "Grand Merkez (Sanat )Akademi" ve "Hudson Nehri Kardeşliği"ni kurdu.

Jacob Collins New York, NY, 11 Ağustos 1964 tarihinde doğdu. O, sanatçı ve akademisyenlerin oldugu bir aileden geliyor. Metropolitan Sanat Müzesi'nde Eski Ustaların eserlerini kopyalamaya başladı. Onun ilgi ve becerisi 20. yüzyılı sonlarında iyilik dışında olan bir klasik tarza rağmen genç yaşından itibaren, Collins, bir sanatçı olmak istediğini biliyordu. Modernizm uzaklaştıkları 15.-19. yüzyıl ustaları ve onların teknik ve estetik eserleri ile yerini belirlendi.

O, Avrupa'da ve Dalton Okulu,nu bitirdikten sonra New York Studiyo Okulu'nda okudu. O, Columbia Tarih BA kazandı, New York Bilimler Sanat Akademisi (NYAA) ve New York Sanat Öğrencileri Ligi,ne katıldı. Onun öğretmenleri olan ressamlar Aaron Kurzen, Ted Seth Jacobs ve Michael Aviano ve heykeltıraş Martine Vaugel,dır. 

Yaptığı çalışmalardan sonra, onun New York,taki stüdyosu yeni gelişen klasik sanat merkezi oldu. O, ressamların Klasik sanat beceri ve ruhunu yeniden kazanmak için çalıştı. Onların bir dizi başarılı kariyerleri ve geleneksel gerçekçi sanat hareketine liderlik rolleri üzerine gitti. New York'ta Hirschl'ın & Adler Modern'de Boya Grubu, NY bu grubun çalışmalarının önemli bir sergisi oldu.

1990'ların başında, klasik şekilde sanatçının eğitimleri düzinelerce vardır. O,  Water Street Atölyesi kurdu ve anatçılar Juliette Aristides, Michael Grimaldi, Camie Davis, Kate Lehman, Travis Schlaht, Arantzazu Martínez, Dan Thompson dahil Tony Mastromatteo, Sarah Lamb, Edward Minoff, Nicholas Hiltner, Scott Waddell, Joshua Larock, Colleen Barry,
Will St. John, Douglas Flynt ve Patricia Watwood,dur. 

O, Grand Merkez Sanat Akademi, New York'ta yeni bir okul ve klasik canlandırılma sanat sahnesinin hub direktörüdür. Grand Merkez Sanat Akademi,si 2007 yılında Hudson Nehri Kardeşliği,ni yarattı. 

Bu okulun amacı, Hudson Nehri Okulu ressamlarının, sanatsal, sosyal ve manevi değerlerini sonra kendilerini modellemeleri gibi, yeni bir Amerikan sanat hareketini kolaylaştırmaktır.

Jacob Collins, New York'ta Yaşıyor ve burada sanat
ını yapıyor. O ve  yazar olan eşi, Ann Brashares,ten dört çocukları var.

Jacob Collins 'tarzı Klasik Realizm kabul edilir. ve onun konuları figür, portre, natürmort ve peyzaj yanı sıra zaman zaman iç odaklanmalardır. Collins, çıplak figüratif çalışmaları, özellikle belirgin çağdaş bir bakış açısı ortaya çıkarmaktadır.

Collins, çizim ve resim müzeleri,nde ve Kuzey Amerika ve Avrupa'da galerileri,nde gösterilmiştir. Collins, Adelson Galerileri (New York), John Pence Gallery (San Francisco) ve meredith Uzun & Co (Houston) tarafından temsil edilmektedir.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder