21 Mayıs 2012 Pazartesi

Fattah Hallah Abdel

Fattah Hallah Abdel 1988 yılında Moskova Sanat okulu, 1994 yılında VISurikov.l Moskova Devlet Akademik Koleji, 1997 yılında Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. 

Fattah Hallah Abdel 1970 tarihinde Moskova'da doğdu. Mısır asıllı Fattah Hallah Abdel farklı bir karışımla bize kendini gösteriyor. Onun eserleri ropmantik karla kaplı Moskova'da eski heyecan verici kültür, bilgelik karışımı gizemler, altın sarısı kumu ve tozlu rüzgarlara dokunmak şaşırtıcı.

 Kırılgan, çaresiz, inanılmaz güzel, onun profili Mısır imparatoriçe portrelerini hatırlatıyor. Onun gizemli çekiciliği ve bir duygusu vardır. Özellikle, onu resimlerinde parlayan altın arasında onu görmek mümkün. 

Yumuşak ve şiirsel karakter özellikleri parlak, doğu görünümü olarak ortaya çıkmaktadır. Onu konuşmaya başladığınızda bu kadını daha da ilginç ve şaşırtıcı bir kombinasyon,a sokuyor. Böyle bir karışım nasıl doğdu? Ne vaat ediyor? Ne kadar yaratıcı formda böyle bir ruhu fark edilebilir? Herkesin Hallah ve eserleri hakkında bu gibi sorulara maruz kalabilir.

O uzun yıllar sonra sanatta Mısır temalarına döndüğünü itiraf etti. Onun, tuval üzerinedeki varlığını görmek ve kökleri güçlü er ya da geç sanatçının çalışmalarında yansıtmaktadır. Belli bir anda Rus güzel sanatlar
ın geleneksel değerler ile Rusya'da yetişen Hallah eski Rus simgesi resim ve Mısır sembolizmi, kendi grafik incelik uyumu keşfetti.

Bu kesinlikle bağdaşmaz kavramlar Hallah çalışmaları birlikte gitmez gibi görünüyor: Eski Mısır freskleri ve modern Avrupa resminin, altın antik parlaklık ve güney ve kuzey ılımlılık sarı ve mavi, sıcak temper masmavi ve modern alaka kalıcı
gerçeklik. Ancak, "eski" Mısır eserleri yanında Hallah çalışmaları hala biraz fantastik araziler olmasına rağmen, modern vardır. Ellerini bile portreler bazı büyü var.

sergileri
1995, 1997 - Mısır büyükelçiliğinde kişisel sergi, Moskova.
1989 - İnsanlar: Arkadaşlık, Moskova House of kişisel sergisi.
1991 - Hüsnü Mubarok, Mısır cumhurbaşkanı ziyareti sırasında Moskova'daki Tüm Rusya Sergi Sarayı'nda kişisel sergi.

1992 - kişisel sergi, Kahire.
1993 - Sinema Kültürü, Kahire Sarayı'nda grup sergisi.
1995 - Sanat Merkezi, Kirkiness, Norveç kişisel sergi.

1998-2008 - Sanatçı, Moskova Merkez House yıllık kişisel sergi.
1999 - Raidisson-Slaviyanskaya Hotel, Moskova, grup sergisi.
Hallah Abdel Fattah eserleri, Almanya'da özel koleksiyonlarda Mısır, Norveç, Rusya, Suudi Arabistan ve ABD vardır.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder