1 Haziran 2012 Cuma

Scott Tallman Powers


Scott Tallman Powers, Birmingham, Alabama,da 1972 yılında doğdu. 

Scott tıbbi illüstratör, fotoğrafçı ve sanatçısı olan babası ile birlikte bir çocuk olarak çizime başladı. O, Baba,sından izleyip ögrendigi sanat sevgisi böylece başladı.

Scott'ın eğitimi son derece etkili ve destekleyici olarak sanat eğitmenleri ile yüksek okulda başladı. Bu Chicago Sanat Amerikan Akademisi'nde dört yıl yoğun çalışmasına yol açtı. Yağlıboya, Suluboya, Çizim, Anatomi ve Heykel alanlarında birçok önemli hocaları tarafdört yıl ndan eğitilmiş. 

Akademideki süresi sonrası, Scott tam zamanlı bir sanatçısı olarak hayalini üstlenmeden önce Chicago'da bir reklam ajansı,nda bir illüstratör olarak uzun yıllar geçirdi. 

Scott Amerika Yaglıboya Ressamlar imza üyesidir. O, grup "Chicago Plein Air Ressamlar" nin kurucusudur.

Scott kendi de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden birçok farklı kültürden ilham alır. Insan unsuru yolculuğunun özüdür bu. 

Insanlar, yerler ve deneyimleri yıllarca Scott'ın ilhamı içine orada bir şekilde dikili durur. Scott'ın hedefi hassas ve bir o kadar dürüst. O, dürüst olarak hikayeleri ve deneyimleri biz sanatseverlere bildirmektir.

Çin'in Guandong eyaletinde Güzel Sanatlar Güzel Sanatlar ve Shaoguan Müzesi, Wengyuan Müzesi ve Easton Akademisi Müzesi,nde resimleri bulunur. 

Onun, ABD ve dünyada birçok özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır mesela; Maryland, Yaglıboya Amerika Ressamlar,ı yanı sıra birçok Ulusal gösterilerde birçok ödüller aldı. 

Ve Amerika Birleşik Devletleri, Çin, İsrail ve Avrupa'da birçok prestijli davet sergilere katıldı. 

Scott çalışmaları Amerikan Sanatçı, Batı Sanatı, Batı Sanatı ve Mimarisi olmak üzere birçok yayında yer aldı ve Amerikalı Sanatçı "Atölye" dergisinde özellikleri, Southwest Sanat Dergisi ve Batı Sanatı Kollektör,de konu olmuştur.

Scott Tallman Powers, Tucson Settlerswest Galerileri tarafından temsil edilmektedir, Arizona.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder