11 Haziran 2012 Pazartesi

Daniel James Cox

Daniel James Cox Avustralya ve Hollywood stüdyosu arasında yapımları üzerinde çalışan son on yılın Sydney merkezli bir sanatçı. O önde gelen film yapım şirketleri için çeşitli yaratıcı roller üstlenen bir ressam.

O, Tasarım, Görsel İletişim Fakültesinden lisansı ile, 1994 yılında Teknoloji alanında, Sydney Üniversitesi'nden mezun oldu. 

En son, Daniel Baz Luhrmann,ın heyecan verici romantik epik filmi 'Avustralya' nın görünümünü geliştirme amaclı, Bazmark Films'de yetenekli ekipler tarafından davet edildi.

Daniel'in film çalışmaları buradan görülebilir: Görsel Geliştirme!

İki yıl önce, Daniel James Cox geleneksel portre sürecinin hızlandırılmasına yardım etmek için ilk aşamada dijital çalışma kendi tekniğini geliştirerek, portre resime taşındı. 

O zamandan beri, Daniel'in çalışmaları benzerliklere ödün vermeden, "canlandırıcı" ve "sıcak ve duygu dolu" olarak alınmıştır.

Daniel'in resimlerinde klasik Viktorya tarzı, mevsimsel temalarda yumuşaklık, romantik kadın özellikli ve onun mixed-media/oil resimleri giderek sanat dünyasında koleksiyoncular tarafından fark edilidi. Bendeniz Yakup Icik, Daniel James Cox,un çalışmalarının tadını çıkarmaya davet ediyorum.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder