11 Haziran 2012 Pazartesi

Henry Asencio

Henry Asencio (Los Angeles 1972) tuval üzerine orta büyük ölçüde yağlıboya çalışan ödüllü çağdaş Amerikalı ressam. Asencio yaygın kadın formu resimleriyle tanınır. 

Eserleri, kadınlık, maneviyat ve soyutlama kişisel araştırmalar çağdaş duygusallık ve sade şıklığı bugünkü ideallere dönüştürme gücüne sahip.

Henry Asencio Los Angeles doğumlu ve Santa Maria, Kaliforniya'da büyümüştür. 

O, kendisini yetiştirmiş bir sanatçı olarak gerçekçilik unsurları, özellikle Fotogerçekçilik,i denedi. 

Çeşitli global etkileri ile yaptıgı deneylerden sonra, Asencio kendine benzersiz bir sanatsal tarz geliştirdi. 1996 yılında, Thayer ve Chandler, (sanat tedarik şirketi) Almanya ve Fransa dahil Avrupa ülkelerinin tamamında gezici sergiler de dahil olmak üzere Asencio sponsorluğunda Asencio,nun çalışmalarını 1998 yılında sırasıyla, akrilik, yağlar ve portreleri için, altın ve gümüş madalya kazandı, böylece Amsterdam'da bir sanat yarışmasında tanındı. O güzel sanatlar alanında eğitim aldı. 

1999 yılında Sanat Üniversitesi San Francisco Akademisi'nden pekiyi derece ile mezun. 

O 1999 Sanatçı Dergisi yarışmasında yaptığı portresi ile seçilen finalist oldu. Asencio sınırlı sayıda karışık medya baskı ile 2000 yılında profesyonel olarak boyamaya başladı. 

Bu baskıları litografi ve serigrafi tekniklerini birleştirerek kullandı. Asencio San Jose, Kaliforniya,da kendi kişisel stüdyosu olan evinde yaşıyor.

Asencio resminin tarzı gevşek soyut resim teknikleri ile dışavurumculuk ve gerçekçilik öğelerini birleştiren çağdaş bir biçimde tanımlanır. 

Asencio sanat,ta "Soyut Dışavurumculuk" ve "Soyut Gerçekçilik" olarak tarif edilmiştir.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder