14 Haziran 2012 Perşembe

Norma Wilson


Ressam Norma Wilson Doğu Philadelphia,da doğdu. 

Norma,nın annesi ise İrlandalı göçmen, babası bir satıcı. 

O bisiklete binmek ve ip atlama, "çift hollandalı", "tel-top" oynayarak büyüdü. Onun çocukluk anılarını en canlı hatırlıyor, kendi küçük evinde mobilyalaren canlı  yeniden düzenleyerek çevresindeki renkleri değiştiren ve her zaman romantik bir atmosfer yaratmak için tutkusu vardı.

Norma,nın ailesinde müzisyenler vardı. 

Sanatcı bir aileden geliyordu ve nitekim tüm bu yaratıcılık dolu bir kariyer için ilham vermişti.
Maryland Notre Dame Koleji'nden mezun olduktan sonra, Norma evli eş olarak yirmi yıl geçirdi.O Rhode Island Sanat Swinburne Okulu'nda suluboya ve resim eğitimi ve İç tasarım dersleri aldı. Ama çoğunlukla, Patrick, Sean ve Andrew adlı üç harika erkek (Oğulları) yetiştirme üzerine yoğunlaşmıştır.

Onbeş yıl sonra güzel sanatlar ve resim dalında, onun arkadaşı yerel sanatçı Susan Hecht tarafından teşvik edildi. O da pastel ve akrilik okudu. 

Onun öğretmeni çok sabırlı olduğunu ve onu denemeye devam ederek bu sanatin inceliklerini öğretti ve temellerini hatırlamak için teşvik etti. 
Norma Wilson, evindeki atölyesinde gün geçirmeyi seviyor ve çeşitli galerilerde çalışmalarını görüntülemekle meşgul. Norma Wilson bugüne kadar dünyada 1000'den fazla resimlerini sattı.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder