3 Haziran 2012 Pazar

Eric Armusik

1973 doğumlu, ince ruhlu sanatçı Eric Armusik Pennsylvania,nın kuzeydoğu,sunda kömür bölgedesinde büyüdü. 

İlçenin büyük kömür madenciliği işlemlerden sonra post-sanayi çöküntü dolu bir manzara idi.

 Yanıklığı aksine inancı güçlü bir etnik topluluk oldu. Toplum kamusal sanat ve müzelerden yoksundu. 

Eric bir Pazar günü kilisede duvarlarına ve tavanlarına bakıyordu, sanat,ın ilk deneyimlerini burada bulmuştur.

Küçük yaşlardan itibaren sanatsal yetenekleri vardı. O, 10 yaşındayken "Wyoming Vadisi" bu çevredeki bütün okul öğrencileri arasında çizim dahil bir sanat yarışmasını kazandı. 

Aşikâr Franklin First Federal Binası şehir merkezinde sergilenmektedir. O bir programa katıldı, Üniversite,de sayısız yarışmalara devam etti. 1990 yılında "Arts" yaptığı için katkı verildi. 1991 yılında Eric ile resimde bir BFA kazandı ve Pennsylvania Eyalet Üniversitesi,ne katıldı. 

1995 yılında Margaret Giffen Shoenfelder Memorial bursu ile İtalya,da bir dönem yaptığı sanat tarihi minör,ünü bitirdi. 

Orada sanat dersleri sırasında Michaelangelo, Bernini, Caravaggio, Rubens ve Donatello gibi eski ustaların orijinal tablolarını, arastırma firsatı buldu. 

Öğrenimden sonra eski ustaların tekniklerini tanınmış uluslararası gerçekçilik sanatçı ve portre ressamı Nelson Shanks, "Studio Incamminati" Philadelphia'da stüdyoda hünerlerini honlanmıştır. Bugün Eric resimlerinde geleneksel figüratif resimlerinde güçlü purveyors biri olarak göze carpmaktadır. 

2010 yılında dünya çapında 30 ülkeden 1700 gönderimleri dışında Altıncı Uluslararası Sanat Merkezi Yenileme rekabet için Başkanlık Ödülü kazandı. Eric her yıl geleneksel resimlerle çeşitli işgösterileri düzenliyor.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder