16 Haziran 2012 Cumartesi

Dan Thompson

Dan Thompson Alexandria, Virginia doğumlu. Ressam Washington, DC Sanat Corcoran Okulu'ndan mezun oldu. 

O Sanat New York Bilimler Akademisi'nin Figüratif Sanat Enstitüsü tamamladı kazandı. ABD'nin doğu kıyısı boyunca özel çalışmalarla stüdyolarda çıraklık birkaç yıllık ek eğitimini tamamlamıştır. 

O Elizabeth Greenshields Vakfı'ndan iki hibe edilmiş ve iki kez Sanat ve Tasarım Corcoran Koleji,nden Boyama,da for Excellence in Ethel Lorraine Bernstein Memorial Ödülü aldı. 

2001 yılında Thompson, New York Metropolitan Sanat Müzesi'nde Portre Sanatçısı, Uluslararası Portre Yarışması American Society Best of Show kazandı. 2006 yılında Dan Thompson, New York Sanat Grand Central Akademisi,ni kurdu. O New York,ta Stüdüyoda özel dersler vermiştir. 

Tasarım New School of Art New York Akademisi, New York Sanat Öğrencileri Birliği ve Philadelphia, Pensilvanya Studio Incamminati. O, San Francisco, Seattle, Santa Fe, Los Angeles, New York, Toronto, Philadelphia, New Orleans, Washington, DC, İtalya ve Fransa'da atölyede sanat çalışmaları öğretti.

2002 yılından beri portre ve figür çizimi gösterdi ve Toronto Kanada Uluslararası Portre Konferansı Portre Derneği için bir jüri ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 

O da New York'ta, Sanat Dahesh Müzesi,nde ders verdi, ve Studio Incamminati Advanced Portre Atölyesi ve Sempozyumu'nda konuşmacı olarak görev yaptı.
Onun çalışmaları Amerika Birleşik Devletleri boyunca, ve Kanada, Avrupa ve Orta Doğu'da kamu ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder