1 Nisan 2012 Pazar

Ted Seth Jacobs


Ted Seth Jacobs (d. 1927) olup arkasında mesleki uygulamada 60 yıldan fazladır. O ünlü bir ressam ve sanat öğretmenidir. O, Open Mind,de (1985 - 1986) Artist,i ve Çizim için Işık sanatları iki yetkili kitabın yazarıdır.

Ted Jacobs 2006-07 programlarda kıdemli eleştirmen olarak görev yaptı, ancak son zamanlarda öğretmenlikten emekli oldu.
Bay Jacobs Sanat Öğrencileri Birliği (1946 gibi), New York
Sanat Bilimler Akademisi'nin (kurucu öğretim üyesi olarak) ve Teknoloji Moda Enstitüsü'nde öğretim üyeliği yaptı. 

O Ecole Albert Defois (1987-2010), Vihiers, Fransa (Maine et Loire) yakınlarındaki özel bir sanat okulunun kurucusu, ve (2008, aynı zamanda San Francisco'da BACAA olarak, Stüdyo Incamminati (2004) öğretim görevlisi 2009).

Kariyeri boyunca, Ted Jacobs başka New York, Boston, Washington DC, Biarritz ve içinde altmıştan fazla tek kişilik sergi açtı. O, tüm türler içinde sayısız önemli komisyonlar aldı: portre, duvar, peyzaj ve natürmort ve John F ve Boyama için Anna Lee Stacey Vakfı Ödülü (1952) dahil olmak üzere yaptığı çalışmalarla çok sayıda ödül ve ödüller aldı.

Kendisi de dahil olmak üzere NYC sanatçılar, ressamlar, sanat ve öğretmenlerin üç kuşak üzerindeki etkisi vardı bunlardan; Anthony Ryder, Jacob Collins, and Michael Grimaldi, Andrew Reiss, Dennis Cheaney, Michelle Tully, Timothy Stotz, Linda Dulaney vb.


Kaynak Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder