30 Nisan 2012 Pazartesi

Harvey W. Johnson


Harvey Johnson, babası Burt Johnson,un ölümü üzerine 37 yaşındayken kısa bir kariyerden sonra meşhur heykeltıraş oldu. 

Sanatçı olma arzusu ile ilgili Harvey'in eski anılarından biri, babasının ölmeden kısa bir süre önce çalışma yapıldığı, büyük parça kil artıkları ile modelleme yaparken altı yaşında idi. 

Harvey New York'ta yaşarken sekizinci sınıfdayken, o sanat yarışmasını kazandı. 

Hatta daha sonra kariyerine şekillendirecek konulara doğru eğilmişti. O, Lisede yeteneğini ortaya çıkartmaya devam etti . O sadece bir çaylak yaşındayken okulun edebiyat dergisinin sanat editörü seçildi. 

O, daha sonra Sanat Öğrencileri Birliği,ne yazıldı. O, Robert Johnson ve Howard Trafton altında Sanat okulu sonrası stüdyo ve reklam ajanslarında bir süre çalıştı. 

Onun elli yıl boyunca onun en büyük hayranı ve destekcisi eşi olmuştur. Harvey Ünlü Sanatçılar Okulu adında bir ana çalışma yazışma ile okul,da iş aldı ve sonra onlar Connecticut,a taşındı. 

O 19 yıl boyunca çalıştı. Harvey en büyük oğlu Scott Lee Johnson hala yaşıyor ve Connecticut,ta çalışan bir heykeltraş. 

Orta oğlu Daniel Colorado'da yaşayan bir yazardır. Genç Glenn, aynı zamanda Connecticut,ta yaşayan ve kendi şirketi için Hıristiyan filmleri ve videoları yapar; (Yaratıcı Sanatlar).
O, dergiler için serbest çizimler yaparken Harvey W. Johnson eski batı,ya aşık oldu. Harvey her hikayenin ince noktalarını araştırmaya başladı. Daha fazla ilgi gördü. 

O yağlı boya çalışmaları yapmaya başladı. O daha fazla referans kitapları satın aldı ve o eserler toplamaya başladı. O, ziyaret rezervasyonlarında görüştüğü Kızılderililerin çoğunu fotoğrafladı. O, eserlerinin bazılarını dergilere gönderdi ve "Amerika Cowboy Sanatçıları" nın kurucu üyelerinden biri oldu. Onun eserleri Hideboat Express 1978 yılında 13. sergisinde Yağlıboya Tabloları için gümüş madalya kazandı. 1994 yılınında Emekli oldu.

Harvey resimlerinde 35 ülke, Avrupa, Meksika ve Kanada'da koleksiyonerler tarafından satın alınmıştır. Bir resim iki yıl için Arizona Valisi Babbitt ofisinde ve Paris'teki Amerikan elçiliğinde asılı. Onun resimleri Kerrville, Teksas CA Müzesi'nde daimi sergi olarak bulunmaktadır.

Harvey emekliliginde rahatsızlandı ve 1994,te 83 yaş gününü kutladı ve 53 evlilik yıldönümüde. O, 24 Ocak 2005 yanında ailesiyle birlikte uykusunda öldü.

Link

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder