24 Ekim 2012 Çarşamba

Xie Qiu Wa

Ressam Xie Qiu Wa, Klasik Çin Yağlıboya Geleneği Şangay,ın kasabasında "True mirasçısı" olarak Anakara Çin basını tarafından tanımlanmıştır. 
Xie,nin 35 yaş, zaten daha geniş bir Batı kitleye Klasik Çin Okulu'nun yeniden yerleştirilmesi icin önde gelen güçlerinden biri olarak sayar.
Sanatçının çalışmaları bir stoacı ışıldama yansıtan ve ışık ve karanlık kontrastı araştırıyor. 
Xie geleneksel Çin çizgisinde foto-gerçekçilik ayrıntılı öğrenmek için birkaç çağdaş sanatçılarından biridir ve o yapay (baskı / Giclee) reprodüksiyon her türlü calısmaları reddetti.
Xie uluslararası üne Çin 19'uncu Yüzyıl Klasik onun son derece rafine ve Qetailed varyasyonları üzerine inşa edilmiş olsa da, o son Uluslararası Fotoğraf-gerçekçilik yükselen yaratıcı yetenek olarak ününü doğruladı. 
Natürmort parçaları üzerinde yaptığı çabaları yoğunlaşmıştır. 
Xie Şimdi Natürmort parçaları üzerinde yaptığı çalışma ile son derece meşgul olmasına rağmen, hâlâ eşi, Dong Wen Jie ile güçlü bir rehberlik ilişki sürdürüyor. 
Xie ve Dong Hem o Natürmortlar gölge ve ışık ayrıntılı gerçekçi oyun ile rakamlar ve o ince narin özellikleri göz ile, yaratıcı birbirlerine iltifat etmektedir.
Xie Qiu Wa Batı'da gücünü geliştirmeye devam ediyor ve şu anda çalışmaları Paris, Madrid, Roma ve Venedik galerilerde sergileniyor.
Link

Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder