27 Ekim 2012 Cumartesi

Benard Githogori


Ressam Benard Githogori Nairobi, Kenya, 27 Aralık 1975 yılında doğdu.

O, 1982-1989 ve Nairobi,de ilköğretim,e katıldı. Ressam Nyeri ilçesinde 1990-1993 Naromoru Boys ortaokula gitti. Okulda o diğer öğrencilerin kendi sanatsal beceri ve yeteneklerini beslemek için yardımcı oldu. Böylelikle sanat ve Tasarım Kulübü kurulmasına yardımcı oldu. O, 6 yasindayken sanatsal yetenegini keşfetti.

Sanatci İllüstrasyon, Grafik Tasarım ve Boyama Diploma kursu izlemiştir. 1994-1996 arasında, Nairobi Güzel Sanatlar Buru Buru Enstitüsü (Bifa)ya alındı. Üniversitede bu süre zarfında, onun çizimleri gerçekçilik ve çizimde üniversitede iyi öğrencilerinden biri haline gelmesini sağladı ve o boyama becerilerine ince ayari başardı.

Daha sonra bir grafik tasarımcı olarak farklı şirketlerde istihdam edildi. Ressam  bir pazarlamacı olarak diğer alanlarda yüksek öğrenimi takip edip ve halen Nairobi açık reklam şirketinde bir iş geliştirici olarak çalışıyor. Onun stili gerçekçilik ve soyut gerçeküstücülük.

O, çeşitli yerel sanat sergilerine katıldı, ancak Mart ayında çocuk işçiliği konusunda Nairobi Kenya Ulusal ILO / IPEC (Uluslararası Çalışma Örgütü) Sanat ve Fotoğraf Yarışması altında, Mor Görüntüleri Production tarafından liyakat belgesi verildi(2003).

Ona ilham Kenya'da farklı toplulukları ve onların farklı kültürlerinden gelen, tipik geleneksel Afrika yaşam geliyor. Ressamin sanatsal etkileri ikonik ultra-gerçekçilik. Benard şimdi Güney Afrika'da yaşıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder