5 Ekim 2012 Cuma

Antonio Cazorla Gonzalez

Ressam Antonio Cazorla González Punta Umbría, İspanya,da 1971 yılında doğdu. Çok erken yaşlardan itibaren o olağanüstü bir ilgi ve çizim ve boyama için yetenek gösterdi. Bu onun çevresi tarafından desteklenmiştir. On yaşına geldiğinde çoktan yaglıboya çalışır hale gelmistir.
Sevilla Güzel Sanatlar Fakültesi'nde çalışmalarına başlatmıştır. Sanat ve üniversite içinde çok zengin deneyimi bu şehirde, kariyeri için belirleyici oldu. Bir öğrenci olarak o El Paular (Madrid) Peyzaj Grant kazandı. İspanya üniversitelerinin kalanı iyi öğrencileri ile deneyimlerini paylaştı. Mezun olduktan sonra doktora kursuna katıldı. O yıllarda onun resimlerinde olgunlaşan ve daha kişisel hale gelen, teknik gelişti. Bu evrim, onun profesyoneligini belirleyip ve mükemmeliyetçi karakterini geliştirilmiştir. Gectigimiz yıllarda İspanya boyunca sergi ve sanatlarina fuarına katıldı (Madrid, Barcelona, ​​Sevilla, Las Palmas de Gran Canaria, Malaga, Huelva, Santander, vb)Portekiz ve Belçika (Lizbon ve Brüksel) ülkeler gibi.

2002 başında Antonio ve eşi Sara ile, İngiltere'ye taşındı. Eserleri galerilerin müdürleri tarafından takdir ve eleştirel övgü topladı. Hemen onun baştan çıkarıcı ve mükemmel görüntülero onu bir sanatçı olarak açtı. O andan itibaren, dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri genel halk tarafından eserlerine hayranlık başladı.

Antonio Cazorla 2003 yaz ve kış iki toplu sergiye katıldı. Her iki sergi de Cazorla eleştirmenler ve genel kamuoyunda hem de önemli ve iyi bir sanatçı olarak tespit edilmiştir. 
Arundel Galeri Trail stüdyosunda eserleri sergilenmektedir. Bu en çok ziyaret edilen yerlerden biri olarak yerel basın tarafından not edildi. Yerel basın çok onun dahil heyecan ve duyarlı, hassas disiplin olarak sanat,ta düşünmeye,  işi iyi bir örnek olarak eleştirmenlerce beğenilen topladi.
Haziran 2004 yılında, Chelsea uluslararası sanat fuarı ARTLONDON,a katılarak binlerce kişi tarafından her yıl ziyaret edildi. Bu önemli sanat fuarı olarak onun güzel sanat eserleri icin bir seçim gösterdi. Bu çalışma Londra'da Albemarle Galerisi'nde ilk kişisel sergisini bu olaydan sonra bir hafta sergilendi.
Iki yıl ve 2004 yılının Eylül ayında İngiltere'deki deneyimleri sonra Antonio Cazorla İspanya'ya geri döndü. 
Bundan sonra onun sanatsal kariyeri için Punta Umbría, "Distinción 26 de Abril", en önemli ödülü ile de Bilim, Sanat ve Huelva Edebiyat Akademisi tarafından ödüllendirildi.
2006 ve 2008 yıllarında o da Madrid, Londra ve Atina'da kutlanan önemli sergilere katıldı.
Son zamanlarda, Antonio New York prestijli Arcadia Galerisi ile çalışmaya başladı. Cazorla çalışmaları dünya çapında kamu ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder