14 Ekim 2012 Pazar

Kamer Batioglu

Ressam Kamer Batıoğlu, İzmir`de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği`nden mezun oldu. 
12 kişisel, 80`den fazla karma sergisi oldu. Son kişisel sergisini Artpoint Gallery -İstanbul´da ( Genel 'EV'ren Kadınları ) açtı.
Paris, Galsenkirchen, Duisburg, Witten, Siegen, Neunkirchen, Viyana gibi Avrupa şehirlerinde sergiler açtı. 
Özel bir üniversitenin MBA programında 2,5 yıl süreyle Creativity dersleri verdi. Çeşitli ödülleri ve koleksiyonlarda tabloları vardır. Edirne Çağdaş Resim ve Heykel Müzesi`nde tablosu bulunmaktadır.

2007 de Türkiye´de yayınlanan  "Who is Who" ansiklopedisinde biyografisiyle yer aldı.´Küresel Isinma´ adlı tablosu Çevre ve Orman Bakanlığı´ndan ödül aldı, kataloga girdi. 
Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 2007 yılı ´Sanatta Başarı Ödülü´ verildi. 
2008 temmuzunda Avusturya´da sanat tarihi ve estetik konulu seminerlere katıldı. Atölye çalışması yaptı. Yaptığı tablolar Avusturya genelinde düzenlenen ´Eyalet Sergisi´nde ( NÖ Tage der offenen Ateliers 2008) sergilendi.

2010 Bakraç Sanat Galeri'sinin 30.yılı nedeniyle düzenlediği resim yarışmasında 1. oldu. 2010 Evin Sanat Galerisi'nin düzenlediği ‘Nuri İyem Resim Yarışması'nda sergilenerek kataloga girdi. 
Black White dergisinin bir yıl sanat danışmanlığını yaptı. Çalışmalarını halen kendi atölyesinde ( AY-ART Resim Atölyesi) sürdürmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder