17 Eylül 2012 Pazartesi

Shawn ZentsRessam Shawn Zents 1965 Mayıs ayında Lima, Ohio doğumlu. 

O California,da büyüdü. Üniversite sırasında akademik çalışmalarda bir mola gibi bir çizim derslerine girmeye karar verdi.

Shawn, Fred Fixler, emekli bir illüstratör tarafından yönetilen Kaliforniya Sanat Enstitüsü katıldı. O, Frank Riley, Dean Cornwell çırak oldu ve Fred Fixler altında okudu.

O üç yıl gibi Fred'in en iyi öğrencileri, Glen Orbik (ünlü Komik Poster sanatçısı) ve diğerleri için Fixler ile çalıştı. 
Profesyonelce tek sayfalık tasarımlar ve "RandomsHearts", "Ransom", "U-571" gibi film fragmanları tasarımı film sektöründe çalışmış, vb.
Shawn ardından Amerika Birleşik Devletleri genelinde iyi reklam ajansları ile Storyboard reklam alanında çalışmaya başladı. Bu tür hesaplar Pfizer, böylece Chevrolet, Levis, Old Navy, Satürn,üde dahil edebiliriz.
Babası, Donald Zents ölümünden sonra, Shawn yeni bir yola adım karar verdi. Güzel Sanatlar onu görüş, saf estetik açıdan formda tasarım, kompozisyon, renk armonileri ve ışığın güzelliğini keşfetmek için fırsat sağladı. 
Yeniden temsili tuval üzerine güzellik oluşturmak için Shawn imzası idealdir.
Shawn Zents çalışmaları ile New York'taki öğrenciler Sanat Ligi dışına büyüdü. Bu geleneğini uzun bir çizgi izler. Ayrıca, John Singer Sargent, Anders Zorn ve William Merritt Chase gibi büyük isimlerin eserleri ile ilk karşılaştığından bu yana, Shawn natüralist resminin en önemli kalitesinin hafif olduğunu fark etmiştir. 
Akademik eğitim yüksek düzeyde birlikte bu gerçekleşme önce çalışmanın sonucunda ortaya çıkarmıştır.

Link

Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder