25 Eylül 2012 Salı

JoAnn Peralta

Ressam JoAnn Peralta, çok genç bir kız olarak, onun yaratıcı iç ruhu yarattı eserlerini. 
Peralta, Vincent Van Gogh'un resimlerinde yağlı boya ve kendi çizimini sürdürmeye başladı. böyle bir derin estetik şekili onu etkilemis bulundu. 
Onu gerçekten resim yapmak için teşvik eden kimse yoktu. O, sadece bunu yapmak zorunda olduğunu biliyordu." Peralta "renk, tasarım ve ustaların vuruşlarını okurken Pasadena,da Norton Simon Müzesi takılmak ve güzel sanatlarla birlikte olmak güzeldi onun icin. 
O güzel sanatlara dört yıl katıldı. Pasadena, Kaliforniya, Tasarım Sanat Merkezi Koleji için tam burs, aldığında Peralta 20 yaşına kadar sanatsal eğitim almadı.
Peralta kitap yayıncılığı şirketleri için çalışmanin yanı sıra video kapakları ve dergi kapağı icin çizimler yapıyordu. Ressam sekiz yıl boyunca bir illüstratör olarak çalıştı.
2010 yılında Peralta Master Glendale, CA, Autry Müzesi'nde düzenlenen Amerikan Batı Sergi ve Satış fuarına davet edildi.
Sanatsal olarak etkilendigi Joaquin Sorolla, Vincent Van Gogh, Clark Hulings ve Anders Zorn gibi yer almaktadır. Ancak, onun usta öğretmeni mükemmellikten daha yüksek bir seviyeye  iten kişi sevgi dolu bir kocası, Morgan Weistling,di.
Yayınları Sanat Business News Dergisi, Uluslararası Sanatçı, Southwest Sanat ve Batı Sanat ve Mimarlık dergileri,nde bulunmaktadır.
Onun bir çok eserleri ulusal-uluslararası sanat camiasında sergilerde tabloları sergilenmiştir. Ressamın yapıtları özel koleksiyonlarda yer almaktadır.
Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder