19 Eylül 2012 Çarşamba

Akira Murata


Çocukken Akira Murata, Koriyama şehri, Fukushima,da büyüdü. 

O tüm güzelliğiyle doğayı sevdi ve onun evini yemyeşil doğa kuşattı. 
Ressam açık havada olmak için mutluydu. O çok genclik yılları boyunca, elleriyle yaratmaktan, sanat ve zanaat,tan zevk aldı. 
O genel eğitimin tamamlanmasından sonra, Tokyo Zokei Üniversitesi katıldı. Sanatcı ancak tasarımda daha yaratıcı bir kariyer yaptı. 
O moda konusunda uzmanlaşmış, Nihon Tasarımcı Koleji'nden mezun oldu. Bu dönemde Grand-Prix NDS Japonya Moda İllüstrasyon 1977 de dahil olmak üzere kendi tasarımları için birçok seçkin ödül kazandı. 
Tokyo'da bulunan bir moda eşya şirketi, boyama için onun doğuştan gelen tutkusunu yönetmek ve başarılı bir işadamı olmasına rağmen kaçınılmaz tuval onu geri çekti. 
Tebasına farklılık gösterse de, onun resimlerinde birçok memleketi doğal çevresi tarafından takdir edilmistir. 
Akira Murata,nın hayran oldugu Monet, Degas ve Renoir, esinlenerek, sayısız başarılar elde etti. Onun su an bileTokyo ve Paris'te eserleri sergilemeye devam ediyor yağlar, pastel ve suluboya sergileri olarak. 
Murata her zaman sanata adamış biridir. Bu eserlerini sanatseverler ve koleksiyonerler toplamaktalar. Akira Murata, rüyasını 2009 yılının Haziran ayında, "Vasenoir" tamamlanmıştır. 
Onun kişisel atölyesinde (stüdyo) ve büyüleyici bir Parisli stili kafe bulabilirsiniz. Binanın ikinci katında büyük bir bale stüdyosu barındırmaktadır. 


Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder