26 Eylül 2012 Çarşamba

Ray Swanson

Ressam Ray Swanson, 1937 yılında doğdu. bölgenin büyük şehirleri, Sioux Falls, SD ve Sioux City, IA ikisi arasında, güneydoğu Güney Dakota Swanson çiftlikte büyüdü.

Ülkenin büyük ölçüde tarımda Swansons İskandinav mirası ile bir Amerikan çiftçi ailesinin bir örnegidir. Onların büyük bir süt sığırcılığı vardı.
Ray, ruhsal ve sanatsal olan doğal sanatsal yeteneği Anne ve Dedesi tarafından miras kaldı.
Çocukluğu boyunca, Ray kağıt üzerine renkli pastel ile İncil hikayeleri gösteren dedesinin izledi.
 Çizim olarak günlük işleri Ray'in çocukluğun bir parçası oldu. 12 yaşındayken,  onun ilk resimlerinde yapatıgı yağlı boya için aldığı bir set başlanğıcı oldu.
Ray 19 yaşındayken, babası trajik bir şekilde çiftlikte traktör kazasında öldü. 
Çiftligi sattı ve ailenin akrabalarının yanına olmak için California'ya taşındı. California bu hamle,den sonra Ray,ın hayatının bir dönüm noktası oldu. 
O kolej mezunu Beverly,le evlendi.
Ray bir mühendis olarak çalışan ama resime olan ilgisi kısa sürede ortaya çıktı. O işten sonra akşamları ve hafta sonları içinde ciddiyetle eserler yapmakta. 
O, hayatının geri kalanında ne yapmak istediğini fark etti. 1962 yılında ve Bev Oak Glen, CA ve resimlerinde bir antika dükkanı / galeri açıldı, satmaya başladı. 
Onun kendi kendini yetiştirmiş olmasi bir sanat kariyerinin kurulmmasina vesile olmustur. 60 sırasında manzara, deniz manzaraları, natürmortlar, Amerika ve bazı Hint konularinda eserler cizdi. 
Ray da sanat gösterilerinde ve yarışmalarda girerek yükselmeye başladı. O, Kaliforniya,da ödüller ve madalyalar ve birçok eyalette bu ünü geliştirmeye yardımcı oldu. 
Ray,in iki ana galerisi, Sedona Husberg Gallery, Carmel, CA, AZ ve Galeri Americana yardımı için çok minnettar kaldı. Ray'in resimlerinde 70 ve 80 yıllarda büyük talep oldu.
Link

Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder