21 Eylül 2012 Cuma

Long Liyou


Ressam Long Liyou, 1958 yılında Xiangtan, Hunan eyaletinde doğdu. 
O, 1984 yılında Güzel Sanatlar Merkez Akademisi Yağlıboya Resim Bölümü'nden mezun oldu ve lisans derecesini aldı. 
Ressam, 1987 yılında Güzel Sanatlar Merkez Akademisi Yağlıboya Resim Bölümü'nden mezun oldu ve yüksek lisans derecesini aldı. 
Sanatçı, Şimdi Güzel Sanatlar Eserleri ödüllü Merkez Akademisi Bağlı Orta Okulu Profesörüdür. O, 1985 Güzel Sanatlar Çin Ulusal Müzesi'nde Uluslararası Gençlik Yıllık Sanat Fuarı'nda gösterilen ve Üçüncülük Ödülü kazandı.

1989 "Çit arkasında durmuş A Woman" Güzel Sanatlar Çin Ulusal Müzesi'nde Yedinci Ulusal Sanat Sergisi gösterilen ve Bronz Ödülü kazandı.

1993 "Hao Libao Dusk" Güzel Sanatlar Çin Ulusal Müzesi 1993 Çin Yağlıboya Resim Bienali Sergisi gösterilen ve Akademi Ödülü kazandı.

1994 "Uzak Haoli Bao" Güzel Sanatlar Çin Ulusal Müzesi'nde İkinci Çinli Yağlıboya Resim Sergisi gösterilen ve Üstün Yağlıboya Resim Ödülü'nü kazandı.

1994 "Sabah Haoli Bao" Geleneksel Çince Resim ve Yağlıboyalar 1994 Xinzhu Birleşik Kupası Fuarı'nda gösterilen ve Bronz Ödülü kazandı.

"Okuma Kitapları" Seçilen Üçüncü Çin Yağlıboya Resim gösterilerinde, 2003 Güzel Sanatlar Çin Ulusal Müzesi Sergisi ve Çin Yağlıboya Resim Sanatı Ödülü'nü kazandı.

2004 "Anne ve Kızı" Onuncu Ulusal Güzel Sanatlar Sergisi'nde gösterilecek ve Üstün Ödülü kazandı. 
2001 yılı Ocak ayında Tianjin Yangliuqing Resim Evi tarafından yayınlanan Çin Çağdaş Yağlıboya Resim Serisi oldu.
Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder