24 Eylül 2012 Pazartesi

Gary J. HernandezRessam Gary J. Hernandez, uluslararası tanınan, ödüllü bir sanatçı. 

O Victoria, Teksas'ta doğdu ve şu anda, Teksas'ta yaşıyor. O Güzel Sanatlar Okulu Müzesi, Houston,da eğitimini almıştır. 1986 yılında profesyonel bir sanatçı olarak tam zamanlı bir kariyer için çalısmaktadır.
Houston bölgesinde yoğun sergileme, onun sanatının SOHO, New York / Santa Fe, / New Mexico / Chicago, Illinois / Cape Cod, Massachusetts / Scottsdale, Arizona / Fairfield, Connecticut / Topeka, Kansas / Napoli, Florida,da sergileri olmuştur.  
Springfield, Massachusetts yanı sıra, Houston Çağdaş Sanat Müzesi gibi yerlerde sergilenmistir. Gary J. Hernandez Studio ve Galeride çalışır. 
Ayrıca, Güzel Sanatlar "Gary J. Hernandez Okulu" sahibi. Ayrıca Houston, Teksas,ta yağlıboya öğretir. Diğer öğretim pozisyonları Houston, Güzel Sanatlar, Houston Müzesi'nde özel bir okulda ve birçok atölye de 6-8 sanat sınıfları Sanat Ligi'nde Yetişkin düzey sınıflar içerir.
O insan figürü üzerinde bir vurgu ile betimleme sanatı konusunda uzmanlaşmış. 
O Sanatçının Dergisi, Uluslararası Sanat Yarışması, Manhattan Sanat Dergisi, Mükemmellik Yarışması kazanan Ödül sahibidir. 

Salon International 2006 & 2011 ve Salon International 2008, 2009 ve 2011'de jüri üyesinin Top Fifty de sanatsal mükemmelliği için Mansiyon ödül,ü finalisti oldu.
Hernandez, Houston Sanat Birliği Başkanı ve Görsel Sanatlar Alliance Yönetim Kurulu Üyesi.  Woodlands Sanat Ligi / Woodlands, Teksas,ın aktif bir üyesidir.

Link

Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder