25 Eylül 2012 Salı

Philip Gladstone


Ressam Philip Gladstone, Philadelphia, Pennsylvania, ABD,nin kentinde 1963 yılında doğdu. 

Philip Gladstone'in kardeşi ve kız kardeşi dört ve sekiz yıl sonra, sırasıyla ailesine katıldı. 
Babası o zaman grafik sanatları alanında uzun ve başarılı bir kariyer için işine başladı, ve annesi onu büyümesi için ve ailesine bakımı için evde kaldı.
Philip babası mutlulugu ele geçirmesi üzerine, en az iki yaşında iken istihdam için bir fırsat kırsal Maryland ortaya çıktığında anne ve babasının her ikisi de bu yüzden, Philadelphia büyümüş ve dışarı almak için sabırsızlanıyordu.
 Philip blissfully Choptank Nehri kıyısında bir köyde eski bir çiftlik içinde yaşayarak ilkokul yillari geçirdi. 
Philip, yarım saat uzaklıkta her türlü yakın mağaza, ormanda ve mısır tarlaları içinde tehlikeli oynuyor. 
Oradan Philip sonra Florida, ve nihayet bir yetişkin olarak uzun yıllar yaşamaya devam Connecticut'a, Maine ailesiyle birlikte taşındı.
Efsaneye göre, Philip ilk sanatını yaptı. Daha sonra, Philip uygun sanat malzemelerine erişimi oldugunda onun ilgi alanı karikatürüne odaklanmaya başladı. 
O, bir genç olarak Profesyonel bir karikatürist olmaya talipti. Lisede onun çabaları, zaman ona muazzam bir miktar için dört yüz dolar her biri kazanç, yayına kabul edildi çizgi roman için öyküler yazdı. 

O çizime olan ilgisi çok komik sanat,ta grafik sadeligi sınırlarının ötesine genişleyen biri olduğunu fark etti. ve zaman o ölçüde boya Karikatürler terk etmişti onyedi olmadan önce ancak, uzun değildi.Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder