19 Eylül 2012 Çarşamba

Alex Alemany

Ressam Alex Alemany, Gandia (Valencia) 5 Ocak 1943 tarihinde doğdu.
O, bu şehrin dindar Okulları ve Kolejleri'nde lisans çalışmalarını takip etti.
1960 yılında Francisco Lozano, Enrique Ginesta, Genaro Lahuerta, Philip M. Garin, vb dersler aldı. 
1961 yılında katıldığı San Carlos Güzel Sanatlar Akademisi için hazırlık çalışmaları yaparken, Sanat,a ve Valencia El Sanatları Okulu girdi .
1965 yılında Paris'e gitti çağdaş sanatçılardan çalışmalarını yaygınlaştırmak icin.
 1966 yılında Fransa'da kaldıktan uzatan, bu deneyimini tekrarladı. 
1968 yılında, Londra Ulusal Portre Galerisi'nde çalışmaların genişletildiği sergiler düzenledi. 
1970 yılına kadar soyut dışavurumcu odaklanmış birkaç resimsel trendleri seyahatler ve deneyimleri oldu. 
Bu erken yıllarda, onun şiirsel duyarlılığı ile daha tutarlı olma, kendi stilini bulmak için birçok üstün eğilimleri ele aldı. 
1975 yılında, gerçekçiliğe dönüşünde ilk işleri için boyanmış ve sihirli gerçekçilik adı altında, diğer uluslararası sanatçılar tarafından izlendi. 
1975-1978 itibaren o gerçeküstü içeriği olan sosyal portrelerin alternatif işlerinden dolayı Madrid yerleşti.
Gerçekçilik (ve bazı eserler hiper olarak) Alex Alemany, yavaş yavaş bu Amerikan realizm gibi diğer gerçekçi kavramlar, fotoğrafçılık, arasına mesafe koyarak, kusursuz bir tarzı doğru kişisel içgözlem sonucu sürüklenen biri oldu. 
Alex Alemany çalışmaları edebi ve resimsel arasında bir bağ kurdu. 
Kendi hisleri, duyguları ve kavramları içine dalış gibi.

Onun eserlerinde şiirsel metafor ve görüntüleri arka plan ve bilinçaltı rüya dünya. Derin şiirsel içeriklerden itibaren, eserlerinin elemanları ve rakamlar "şiirsel" olarak tedavi edilir ve kullanılan sembolizm gibi incelikler vardı
Üretim boyunca bol portreleri vardır, insan figürü için onun yeğleme sınamak ama bu bile zor disiplini, Alemany karakterin fiziksel görünümünü değil sadece yorumlama tarzı ve onun çalışmaları şiirsel doğasını başardı. Eserinde karakterler arasında Majesteleri, İspanya Kralı, Kraliyet Ailesi'nin bazı üyeleri, üniversiteler, akademisyenler, il başkanları, belediye başkanları, Noter Dekanlar, Hukuk, Tıp başkanları ... vb ve sayısız bireylerin eserleri tüm özel koleksiyon ve müzelerin bir parçasıdır. 
1998 yılında Valencia Kültür Kraliyet Akademisi,nde Akademik Elekt seçildi. Halen Valencia,da yaşıyor ve burada çalışıyor.
Link

Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder