26 Temmuz 2012 Perşembe

Douglas Hofmann

Ressam Douglas Hofmann Baltimore 1945 doğumlu. Memleketi Maryland,da ilkokul ve yüksek okulu bitirdi. Liseden sonra kariyerinin seçimini sorguladı ve bir ay sonra Baltimore kolejine kayıt oldu. 
Hofmann renk tasarımı öğrendi ve bir pencere tamircisi olarak sanat alanında arak yerel bir mağazada çalışmaya başladı. Sanat alaninda takdirle büyüdü ve kendisi için bir kariyer yapma girişimine karar verdi.

O yerel sanat okuluna Maryland Sanat Enstitüsü Koleji,ne alındı. İlk yıl zarfında Joseph Sheppard onu keşfetti. 
O Joe ile çalışmaya başladı. Anatomi sınıfları ve çizim ve modelden resim icin yeni idi. O, çalışmalara daldı. Sheppard ile incelenmesi çizim, modelleme ve Maroger tekniğini öğrenmek için mükemmel bir fırsat oldu. 
Hofmann Maroger yöntemi, sanatçının Eski Ustalara benzer ince boya katmanları ve tekniklerini kullanmayı sağlayan bir yöntem bulmuşlardı.

Hofmann, Maryland Enstitüsü,nden mezun olduktan sonra Washington'daki Uluslararası Güzel Sanatlar Galerisi Manuel Baker, DC tarafından temsil edilme seçeneği teklif edildi.

Bu aynı zamanda Joe Sheppard New York Grand Central Galerileri Hofmann,ı tanıttı. Bu New York,ta kıskanılacak kadar sanat dünyasının içine girmesine neden oldu.

1977 yılında Hofmann Jack Solomon, Circle Güzel Sanatlar Corporation'ın sahibi bir araya geldi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada genelinde galerileri vardı. 
Bu kariyer başlangıcı ve sanatçının yaşamının en önemli dönemlerinden biriydi.

Amerikan Grafik Sanatçıları toplumdan Arches / Rives / Johannot Ödülü'nü aldı.

Hofmann ile bu dönemde yaptığı pek çok unutulmaz nü ve çok sevdiği bale serisi dahil etmek için o konusunu genişletti. 
Önemli bale resimlerinde başka bir favori görünümünü elde etmek için çalıştı.

1994 yılında Circle anlaşmanın imzalanmasından sonra Hofmann Aaron Young, İngiltere, Birmingham'da Halycon Galeri Washington-Greene bir grup bilinen bir sanat tüccarı tarafından tanıtıldı.

Onun çalışması için birçok ödül ve ödüller aldı ve çok sayıda özel ve kamu koleksiyonlarında yer almakta.
Link

Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder