9 Temmuz 2012 Pazartesi

Angela Trotta Thomas

Ressam Angela Trotta Thomas, 1991 yılında ticari bir sanatçı olarak başarılı bir kariyer sonrasında, bir değişim zamanının geldiğine karar verdi. 

O Marywood Üniversitesi'nde kayıtlı ve yüksek lisans yaptı. Bu iki genç çocuk annesi için yeterli olurdu ama yol boyunca o en önde gelen oyuncak tren ve klasik otomobil güzel sanat,ta az sayıda kadın ressamlardan biri olmuştur.

O ünlü oyuncak tren üreticisi Lionel Trenler / Lionel LLC tarafından lisanslanmış olması ve son yedi yıldır bu onuru elde etmis bir sanatçı. Eserleri pek çok ulusal dergi ve katalog kapakları kapağında yer almıştır. 

Onun oyuncak tren sanat Smithsonian ve Everhart müzelerin yanı sıra, Kings College Sardoni Gale sergilenmis ve bir Amerikan sanat sergi parçası olarak olarak Japonya'da turneye cikmiştir. 

Tablolar gibi onu Rockwell ona "Tren lady" unvanını kazandı. 2000 yılında, Angela Lionel LLC Centennial Katalog kapağı için kapak boyamak için seçildi. 

Bu 1969 yılından bu yana ilk resimli katalog kapak oldu. O zamandan beri onun resmileri bir tatil icin ya da bir yük vagonu Noel özellikli olmuştur.

Oyuncak trenlere ek olarak, Angela,nin muhteşem suluboya resimlerinde klasik ve antika otomobil özellikli eserleri vardır. 

O bu onuru almak için "Doğu Birleşik Devletleri Concous d'Elegance," ilk kadın sanatçı özelligi olarak dört kez seçildi. 

Amerika Antika Otomobil Kulübü yıllardır Noel resimleri için onu görevlendirmiştir. Tabloları bir çok Richard ve Linda Kughn, Neil Young, Otis Chandler, MBNA Bankası, Görev Sağlık, Chrysler ve Ok Fastener Corporation, özel ve kurumsal koleksiyonlarda bulunmakta.

Angela, bir kez daha yeni bir yön ve yeni bir ortam başlattı. Özellikle, o açık havada yağlıboya tablolar oluşturarak başladı.

Hayatınıda pek çok şey olduğu gibi, Angela,nin kaderinde kazanılan Charleston, South Carolina,ya ilk görüşte aşık oldu! 

O hemen şehir ve insanların sıcaklığı ve dostlugu güzelligi ve çekicilgi ile büyülenmişti.

Işık ve renk ve onun çalışma göstergesi benzersiz bir perspektif etkileşim sevgisini kullanarak, Angela gerçekten güzellik yaratmakta sanati ile. 

Bu ruhu veren Charleston hissi olarak onu kalbine çekti. 

Link

Araştırma / Forschung / Research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder