30 Ocak 2012 Pazartesi

Tom Browning

Ontario, Oregon 1949 yılında doğan Tom Browning profesyonelce 1972 yılından beri resim yapmak olmuştur. konu seçimi gibi yaban hayatı ile başlayan Tom öncelikle siyah beyaz bir orta scratchboard olarak bilinen teknileri kullanarak çalışmalar yapti. Bu eseri zahmetli ayrıntılı bir görünüm verdi, ancak, onun tekniğini onu oldukça üretken ve aynı anda azimli olmaya itti. Öğrenmede düzgün değerleri görmek ve ışık gibi inandırıcı bir anlam oluşturma Browning başarısını saglamlastirmistir.
Öncelikle yağliboya çalışan Tom, konulari sınır tanımaz geniş bir kapsam içinde ele alır. eserleri çoğunluğu oluşturan ve her zaman onun atölyelerde konulari islenir. Ve tabi ki öğretim değerlerini görmek için bu seminerler sırasında Tom ana odak noktasıdır.
1994 yılında Tom Northlight alkışlamak en iyilerinden biri olarak pek çok okul ve ressam öğrenciler tarafından kendini piyasada olduğunu Better Yağlıboyalar için Timeless Teknikleri başlıklı bir öğretim kitap yazdı.

2009 yılında Browning National Cowboy ve Batı Miras Müzesi Oklahoma City yılında prestijli Prix de Batı Ödülü 31. alıcı oldu. Onun resim artık daimi koleksiyonunda duruyor. 1986 yılında Kuzeybatı Rendezvous Grubu'nun bir üyesi olduktan sonra, Browning, yargıçlar 'liyakat ödülü dört zaman almis olup, 1994 yılında NWR Grubu bir Mükemmellik Ödülü aldı. Tom Portre Ressamlar Derneği Amerika, New York City'de 2000 yarışmasında finalist olarak onu seçti üyesi ve konuk sanatçı National Academy Batı Sanatı ve Plein Air Ressamlar Amerika of's olmuştur. Ayrıca Prix de Batı'da National Cowboy & Western Heritage Museum Oklahoma City'deki, katılır ve Quest Batı'nın Eiteljorg Museum of American Indian & Western Sanat Indianapolis güncellenmiştir. Eserleri de göçmen Batı Galeri Tucson, Arizona görülebilir.

22 yıl boyunca Tom ve karısı Joyce ait ve Tom Browning Koleksiyonu dekoratör baskı bir yayın iş işletilen ve hediye piyasada kalıcı olmustur. Onun resim tarzı ile birlikte Tom eşsiz Santa tasarımları, kendisini ülkenin galası Santa ressam olarak sektöründe ün kazanmıştır. 1997 başarılı bir çocuk kitabı olarak, Santa Time Off kullanarak yayımlandı Tom Santa illüstrasyonlar gibi. Yıllar boyunca bu harika görüntüler çok sayıda mamul ürünler üzerine daha on beş yıl olası Dreams tarafından clothtique figürler içinde en çok satan tasarımları arasında yer almıştır.Kaynak Link

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme