28 Ocak 2012 Cumartesi

Aldo Luongo

Aldo Luongo İtalyan asilli Arjantin doğumlu. Arjantin Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun olduktan kısa bir süre sonra, Amerika'ya geldi:

Siyah ve beyaz baskı sınırsız bir dizi popülerlik adını yazdirdi. Kendi sınıfı onu ayri bir kefeye koyar. Aldo dört yıldır çağdaş sanat dünyasının üst saltanatının devam etmiştir. O sayısız ödül ve dereceler, 4 adlı dalda varlık da dahil olmak üzere ödüller aldı - (Yaz 1988, Yaz 1996, Kış 2002, ve Vancouver'daki Yaklaşan Kış 2010) zamanında resmi Olimpiyat Artist; resmi bir Dünya Kupası Artist (1998); bir resmi ABD Kadınlar Dünya Kupası Artist (1999); Yıl (US Spor Müzesi) 1999 Spor Sanatçı ve şimdi Smithsonian,de yer almaktadır ünlü Easter Egg Hunt,a katılmak için Beyaz Saray tarafından görevlendirildi.

Onun güzel sanatlar onun akrilik baskılar kadar, Aldo Luongo taşlarını tüm akışkanlığı ve yoğunluğu, yaratılış tutkulu sürecinde yapan gerçek bir sanatçı sonucu aynı anlamda somutlaştırmak. Onun cesur, izlenimci tarzı çoğu 'Tuval Üzerine Romance' yapmasina bir neden. Luongo resimlerinde tüm hafıza ve umut, hüzün ve mizah, özgürlük ve kontrol arasındaki dengedir. Bu dinamiklerin bu "Hawk", babasının anısına ve onun gelecekte kendini keşfe dayalı bir arketip karakteri canlandırdığı, özellikle onun figüratif eserlerinde açıkça belirginligidir.Aldi, "yaşam" deneyimlerini sonuna kadar yaşamış yankıları yakalar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder