27 Ocak 2012 Cuma

Andrew Lipko (lipcko)

En şaşırtıcı başkalaşım Bazen hayatımızda yer alıyor ama biz bile bu olayların tanıkları veya katılımcıları oldugundan şüpheli. Ve sonra bazı belirsiz bir iç dürtü esinlenerek on dokuz yaşındaki delikanlı çıkıyor, elinde bir fırça alır ve..
Andrew Lipko Sovyet ordusunda görevdeyken yagliboya, resimde karar almasi dikkat çekicidir. Her genç adam gibi birçok süper yeteneklerini keşfetti ve profesyonel sporcu kariyer sonsuza dek sona erdi. Andrew korkusuzca bir fırça aldı ve hayatında bir manzara resmi yapması ilki. Annesi uzaklarda sevgi gözyaşları döken ama S. Cherkasov, Andrew ilk resimlerinde korktuğunu gösterdi O Saint-Petersburg Sanat Akademisi,nde öğretmen.
Andrew S. Cherkasov yönetimindeki Saint-Petersburg Sanat Akademisi'nde ders alarak ve sürekli kendini gelistirmesi oldu.


Andrew birçok deneme ve hatadan sonra kendisi için en iyi manzara ressamı olarak değil, sıradan ama ne olacağına karar verdi. O, sebat ve hırs bir sürü vardı ve sürekli çalışıyordu.
Sonuç olarak ilk kişisel sergisini Voronezh,da ressamın ana temasi vatan vardı. Bu ilk halka açıma tanınma ve de ilk hayranlar.
Sadece Rusya'da değil, yurt dışından virtüözler ve amatör resimlerinde satmaya başlar. Almanya, İspanya, Fransa, Japonya, Finlandiya, ABD, İsveç.
2000 yılından bu yana pek çok önemli yaratıcı olaylar Andrew,in hayatı oldu. O, o, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisine olumlu raporlar aldı. Sonuç olarak o kalıcı F. Shalyapin Müzesi'nde eserleri sergilemek için davet edildi. Devlet Tretyakov Galerisi Andrew eserlerine ilgi yogun oldu.


Kaynak

araştırma/forschung/research: icik yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder