4 Ağustos 2012 Cumartesi

Kasra Kiai

Ressam Kasra Kiai Tahran, İran'da 1973 yılında bir sanat sever bir ailenin içine doğdu. 
Büyükbabası, Gorgin Kiai çok yetenekli bir sanatçı idi. O müziği öğretti ve Kasra,ya boyama için dedesinin yetenegi miras.

Kasra boyama peşindeyken, çok aktif oldu ve çok sayıda sanat gösterilerine katıldı. 1993 yılında İranlı üniversite öğrencileri arasında bir ulusal resim yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. O lise mezunu.

1991 yılında resim alanında diploma aldı. 1996 yılında ve 1998 yılında Sanatlar bölümünden mezun resminde Sanat diploması aldı. Ayrıca 2008/2009 Uluslararası Sanat Yenileme Merkezi Salon yarışmasında en iyi 100 finalistten biri olarak kabul edilmiştir.

Kasra için en büyük onur en iyi İranlı ressamlar ve yetenekli öğrencilerle öğretimde okuduguna inanıyor. Öğrencilerinin çoğu büyük ressamlar ve bu sanatın parlak bir geleceğin umutları gösterisi haline gelmiştir.

İlk profesörü Murtaza Katouzian, İran en büyük gerçekçi ressam. Ona göre, Katouzian birçok modern İranlı sanatçıların kendi tarzlarını uygulamak için çalışıyorlardı. 
İran'da gerçekçilik tarzın öncüsü oldu. Daha sonra, Kasra usta ressam Abbas Katouzian ve İran manzara resminin büyük ustası, Rahim Navessi yararlanmıştır.

Kasra 2006 yılında evlendi ve şimdi İran ve Kanada'da çok sayıda öğrencisi var. Onun dileği Kanada ve İran şubeleri ile gerçekçi sanat için bir akademi açmak.
Link

Araştırma / Forschung / Research: Icik Yakup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder