8 Eylül 2013 Pazar

Lee Alban

Ressam Lee Alban, Klasik Baltimore Güzel Sanatlar Schuler Okulu'nda eğitim, gördü. Lee eserlerinde çağdaş sonuçlar elde etmek için geleneksel teknikleri kullanır. 
Onun resimlerinde kendi derinliği ve renkleri ile belirtilmiştir. Her tür manzara yanı sıra natürmortlar ve şekil resimlerini kolaylikla üretir. Lee'nin natürmortlarinda genellikle teneke oyuncaklar veya benzersiz şekilde buruşuk soda kutuları kullanarak, mizah duygusu yansıtan, ama aynı zamanda klasik öğeleri içeren daha geleneksel kompozisyonlar yaratma yeteneğine sahiptir.
 Koleksiyoncular arasında favori ressamlar arasında ve Baltimore Gilman Okulu gibi çeşitli kurumlar tarafından devreye alınmıştır. 
Lee'nin manzaraları Avrupa şehirleri ve kırsal sahnelerin yanı sıra kent manzaralarından oluşan ABD'de bölgesel yörelere yaptığı seyahatlerın bir yansımasıdır. 
O, özellikle Prag, Floransa ve kırsal Maryland çiftliklerin eski hallerini görüp günümüz modern teknikleri de kullanarak şaheserler yarattı. 
Çalışmaları ABD genelinde çok sayıda müze ve galerilerde sergilendi ve uluslararası İtalya ve Venezuela gibi ülkelerden gelen koleksiyonerlerin ilgisini topladı. Onun eserleri her tür ödül kazandı ve sık sık kitap, hem de ulusal ve uluslararası yayınlarda yer veriliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder