12 Ocak 2013 Cumartesi

Vadik Suljakov

Ressam Vadik Suljakov (Shul'a-ya-kov) sanatçıların ve yazarların tanınmış aydın nesil bir aileden geliyor. 
Onun amcası foto-gerçekçi resimleriyle tanınır Rusya'da köklü bir sanatçı. Suljakov 1960 yılında Moskova'nın kültür merkezinde doğdu. Ailesi ona mükemmel bir ev eğitimi verdi ve o yedi yaşında resim yapmaya başladı. 
O Rusya'nın en katı ve geleneksel sanat eğitimi ile devam etti. Okullar çok sıkı ve zor olduğunu için sadece birkaç sonraki seviyeye gitmek için seçilmiştir. Onun geleneksel eğitimi ve kişisel yaratıcı tarzı bugün çok yönlü usta bir sanatçı olmasını sağladı.
12-20 yaşları itibaren teknik olarak zor sanat tarzını mükemmelleştirdi. O Moskova Sanat okulu katıldı ve Moskova Grafik Sanat Komitesi ve Moskova Modern Sanat Grubu,nda çıraklık yaptı. Suljakov, Sovyetler Birliği'nde birçok sanatçı gibi, (olumsuz siyaset neticesi sonrası) 1991'de Rusya'dan ayrıldı. 
O, Amerika Birleşik Devletleri,ne geldi. Suljakov için, Rusya'da en sinir bozucu durumlardan biri ağır boya sıkıntısı vardı. Boyalar çok nadir ve pahalı idi. Amerika'ya döndüğünde tüm renkleri hazır gördüğünde, çoğu Ruslar gibi şaşırdı. Ressam Vadik Suljakov, Venedik ve Viyana, Paris gibi kentlere yaptıgı geziler sanatçı için artık tam adalet yerini buldu gibi geldi. Kafe ve dar geçitler ve merdiven kanallar onların zamansız güzelliği dünyanın sevilen şehirlerini boyamakta.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder